Nadir Blog

Subheading

Camın Büyülü Dünyası

Camın Büyülü Dünyası

August 15, 2018 0 Comments

Doğal formlardan yarattığı cam tasarımlarla dikkat çeken Şebnem Kurtul büyük beğeni topluyor. Renkli ve farklı parçalarıyla öne çıkan tasarımlar adeta gönlümüze taht kuruyor.

Biyografi: Şebnem Kurtul İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nü bitirdi. Mezun olduktan sonra çeşitli atölyelerdeki usta ellerden cam eğitimi almaya başladı. Sanat, tasarım bilgisini ve el becerisini aktarabileceği; üretim anında ona en çok heyecan veren yolun cam olduğunu keşfettiğinde kendi atölyesini açmaya karar verdi. İlk atölyesini 2013 yılının Nisan ayında Nişantaşı'nda açtı.

Read More
Narin Slippers: The Continuing Story Passed Down From Generation to Generation.

Narin Slippers: The Continuing Story Passed Down From Generation to Generation.

November 16, 2017 0 Comments

The story of Narin Slippers we learned from our interview with Simla Ünal, the owner of Narin Slippers that is active in business for generations , is very interesting. The story begins with the father of Ünal's grandsfather and his family's migration from Thessaloniki to Turkey. After their migration, they continued their family business producing hand made slippers in Istanbul and they began producing handmade slippers in their workplace. In 1951 Ünal's grandfather started retail sale in their shop.
Read More
BAHAR KIPIRTISI

BAHAR KIPIRTISI

May 29, 2017 0 Comments

Bahar geldiğinde mi ben böyle olurum? Yoksa böyle olduğumda mı gelir bahar?
Bir kıpırtı gelir ya hani içine, her bahar geldiğinde benim de aklıma bu şarkı gelir. Bu sene dört gözle bekleten bahar sonunda geldi. Sokaklar rengarenk açan çiçekler, şehir sanki şarkı söyleyen bir kadın…
Read More


Subscribe