Ağustos 28, 2018 0 Yorum

Epidotte markasının kurucusu Esther Levi, çevreyi korumak ve insanlığın doğaya verdiği zararı biraz olsun azaltabilmek için geridönüşümlü malzemeden özel ürünler tasarlıyor.
Levi, küçüklüğünden beri sanat ve tasarımla ilgili bir yolda yürüyeceğinden emindi ve İtalya’da moda tasarımı eğitimi aldıktan sonra 5 yıl Levinson Leather firmasının tasarımcısı olarak deri işi yapan babasıyla birlikte çalıştı. Fakat hayalinde her zaman farklı bir şey yaratmak vardı.
Epidotte ise çalışma hayatı boyunca gezdiği-gördüğü her şeyden ilham alarak edindiği tüm bilgilerin gösterdiği yol ve kalbinin sesiyle ortaya çıktı. Çevre dostu selüloz kağıtlarla tanıştığı gün, yıkanabilir olması onu çok etkilemişti. Böyle güzel bir malzemeyi tasarımla birleştirip insanların hayatında yer edinmesini sağlamaktı amacı. Önceliği ise kendisini en güzel şekilde yansıtabilmek ve insanlara yeni bir yaşam tarzı sunabilmekti. Marka sahibi ve tasarımcısı Esther Hanım, keşfetmeyi seven, tarz sahibi, yeniliğe açık, cesur, yaratıcı, doğal olmayı ve davranmayı esas edinmiş bir jenerasyona hitap eden Epidotte ile doğaya önem veren bir bakış açısını yaymayı, daha bilinçli ve farkında olabilmeyi hedefliyor. Epidotte’nin geçici bir trend değil, bir yönelim ve yaşam tarzı olmasını hayal ediyor.
Ürünleri tasarlarken her zaman rahatlığı ve fark yaratmayı hedefleyen Levi, her sezon kafasında farklı bir hikayenin oluştuğunu, yaşadığı olayların, gördüğü yerlerin, tanıştığı insanların ve hissettiği duyguların onu farklı renklere götürdüğünü söylüyor. Sezonun trend renklerini takip etmektense, ona sıcak gelen renklere yönelik oluşturuyor koleksiyonu. Detaylara önem veren bir tasarımcı olarak Milano’da yaşadığı sırada en sevdiği şeylerden biri Duomo Meydanı’ndaki kafelerde oturup sokakta yürüyen insanları izlemek, kıyafetlerine bakıp modlarını hissetmek, hayatları hakkında hikayeler kurmakmış. Sonuç olarak tasarımlarıyla hem doğallığı hem konforu hem de fonksiyonelliği bir arada snucak çevre dostu ürünler yaratıyor.
Epidotte çeşitli ev aksesuarları ve çantalardan oluşuyor şimdilik. Ürün yelpazesini tabii ki genişleteceğini söylüyor Esther Hanım. Kalem kutusu, cüzdan, sırt çantası, tütün çantası gibi ürünler moda kategorisinde; dergilik, ekmek sepeti, kirli çamaşır sepeti, saksı gibi ürünler ise ev aksesuarları kategorisinde yer alıyor. Yıkanabilir kağıt olmasından dolayı evin istenilen her bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir. Epidotte ürünleri suya ve yırtılmaya dayanıklı olduğu için banyoda, mutfakta da yer tutmadan kullanılabilir. Kağıdın kullandıkça yumuşaması ve dokusunun değişimi, saklanması gerektiği zaman katlanabilir ve yer kaplamıyor olması en çarpıcı özelliklerinden. ‘’Resmen içinin güzelliği dışına vurmuş!’’ diyor Levi.

*www.themagger.com röportajından alıntıdır.

https://www.themagger.com/epidotte/